субота, 4 серпня 2012 р.

Найбільше розбійників живе у Рокитному і Радивилові




Чому діти скоюють злочини? Це питання щороку стає все актуальнішим, адже криміногенна ситуація у підлітковому середовищі останнім часом постійно погіршується, зокрема й на Рівненщині. Чому зростає рівень дитячої злочинності та як знайти шляхи аби вирішити цю проблему сьогодні обговорювали і на обласному рівні. Чималу увагу також приділили життєвим колізіям дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, оскільки саме вони, зазвичай, стають на злочинний шлях.



Відома усім фраза "незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення" стала для дітей в бурхливих реаліях сьогодення вкрай актуальною. Оскільки рівень злочинності серед останніх нині значно зріс. Часто-густо підростаюче покоління стає на злочинний шлях в силу складних життєвих обставин або ж банально, від нічого робити.





Ольга Крот, старший прокурор прокуратури Рівненської області з питань захисту прав і свобод дітей:


- За перший квартал поточного року в нашій області був допущений ріст злочинності серед неповнолітніх на 52,3 %. Це був один із самих високих показників в Україні. За шість місяців поточного року нам вдалося дещо знизити ріст злочинності на 0,5 %. Це дуже незначна різниця. В минулому році за шість місяців було 183 злочини скоєнні неповнолітніми, то в цьому році ми досягнули аж 182.


Найпоширенішими злочинами серед неповнолітніх залишаються крадіжки. Сьогодні найбільш розбійні на Рівненщині - Радивилівський та Рокитнівський райони. Аби знизити рівень дитячої злочинності у краї правоохоронці планують вжити ряд заходів.


Юрій Сірак, т.в.о. начальника відділення кримінальної міліції у справах дітей УМВС України у Рівненській області:


- Перевірка умов проживання та здійснення виховної та індивідуально-профілактичної роботи з дітьми в інтернатних закладах, посилення співпраці з директорами навчальних виховних закладів.


Обласні чиновники нині також мізкують над тим, як зробити так, щоб змінити ситуацію на краще.


Віктор Марчук, начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА:


- В нас в даний час рішенням сесії обласної ради розроблений та затверджений план заходів. Ми в цьому році, враховуючи відповідні доручення в Указі Президента, окремим блоком включили у цьому плані заходів, блок профілактики безпритульних та бездоглядних.


Олексій Губанов зазначив, що звести рівень дитячої злочинності до мінімального показника цілком реально. Додав, що головне нині – правильно скоординувати роботу.


Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:


- Координація – це те хворе місце, яке зараз намагаємося вилікувати. Необхідно розробити якийсь загальний інтегрований показник в районах, який би показував стан справ по боротьбі з дитячою безпритульністю, бездоглядністю, а вже як наслідок і злочинністю.


Зазвичай, на злочинний шлях стають ті діти, котрі один на один зіштовхнулися зі страшними реаліями життя. Тому їх проблемами в області переймаються найбільше. І хоча нині Рівненщина в Україні займає перше місце із охоплення дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування сімейними формами виховання, однак останнім часом у деяких районах краю цей показник знизився. Найгірша ситуація на Млинівщині.




Немає коментарів:

Дописати коментар

МИНУЛЕ НЕ ВЕРНУТИ

Збірка віршів "МИНУЛЕ НЕ ВЕРНУТИ" Автор Олексій Савчин ТЕЧУТЬ ЛІТА Течуть літа, мов  хвилі  У безвість неосяжну  Пристрасні, гіркі...