Держава заохочує тримати корів. Сільськогосподарським підприємствам, де збільшують поголів`я рогатої худоби за рахунок власного відтворення, дають по 10 тисяч гривень за кожне додане теля.
Минулоріч ця сума була вдвічі меншою. Натомість, селяни за тримання молодняку від року мають лише тисячу гривень. Та частенько й цих грошей люди не отримують.
Це молочний комплекс сільськогосподарського підприємства імені Воловікова. Тут збільшують поголів`я великої рогатої худоби за рахунок власного відтворення, розповідає Микола Пилипчук, директор товариства.
Минулоріч за кожну додану рогату у підприємствах держава платила 5 тисяч гривень. Відтак, підприємство імені Воловікова має отримати за такою програмою кількасот тисяч гривень.
А щоби збільшувалося поголівя великої рогатої і в домогосподарствах, додаєМикола Безуглий, уряд цьогоріч започаткував ще одну програму - за утримання молодняку селяни отримують дотації. Зокрема, для реалізації такого на Рівненщину вже було направлено більше мільйона гривень.
Марія Ярощук про дотації за утримання молодняку чула, однак в те, що отримати гроші все ж реально, не вірить. Своє теля здала.
Натомість, в профільному управлінні запевняють: програма діє. Нині на Рівненщині зареєстровано більше 19-ти з половиною тисяч голів молоднякe, четверта частина селян за їхнє утримання дотації вже отримала. Для цього перш за все треба записати в в господарській книзі сільради записати теля. Необхідно ще оформити паспорт на тварину та ветеринарну картку.
Якщо ж тварині від року дотація сягає однієї тисячі гривень, додає Любомир Керничний. Однак чи діє програма - стане відомо лише за рік-два. Адже, нині, кажуть селяни, економніше рогату здати, аніж утримувати.
Анна Махно, Анна Яцук, ТРК "Рівне 1"
Правильное кормление
домашней живности обеспечивает в 2 раза большую отдачу кормов и..
www.tehnokom.info
Немає коментарів:
Дописати коментар