Під час відвідування сільських шкіл стає очевидним, що вони потребують не лише проведення Інтернету. Ми маємо говорити про те, що шкільним партам по 20 і більше років; про відсутність комп’ютерних класів у сільських школах. Головне, на мою думку, те, що ми недооцінюємо працю освітян. Адже попри усі негаразди вони роблять свою роботу, запалюють серця дітей бажанням учитися, здобувати знання. Але чи надовго їм вистачить цього терпіння – важко спрогнозувати. Терпіння освітян не варто випробовувати.
- Вважаю, що в цьому вина і представницької, і виконавчої влади. Народні депутати повинні сьогодні підставити правове плече освітянам для того, аби мати змогу вирішувати їхні проблеми. Ті законопроекти щодо освітньої галузі, які знаходяться на розгляді в парламенті, мають бути підтримані. Особливої уваги заслуговує законопроект народного депутата України К.Самойлик щодо підтримки сільських шкіл. У цьому документі чітко визначено як утримати кадри на селі та забезпечити гідною зарплатою вчителів, аби вони не думали про те, як звести кінці з кінцями, а щоб були впевнені в тому, що їхня праця буде гідно оцінена і, вийшовши на пенсію, вони будуть забезпечені. Я закликаю своїх колег-депутатів підтримати зазначений законопроект, оскільки він дасть змогу вирішити більшість освітянських проблем.
Звісно, крім перспективних аспектів освітньої галузі, є нагальні проблеми, які потребують невідкладного вирішення і ми повинні зробити все, аби вирішити це питання раз і назавжди. Виступаючи на засіданні уряду 5 вересня 2012 року, Прем’єр-міністр України про це також сказав. Хочеться вірити, що слова стануть реальністю і нам більше не доведеться повертатися до цих питань. Адже в іншому випадку це стане ганьбою для нашої держави. Я переконаний, що в питанні виплати заробітної плати освітянам у повному обсязі потрібно поставити крапку...
Джерело
Газета «Народна» №36 (366) від 15 вересня 2012 р
І не лише освітян. Хіба ж інші верстви населення живуть краще і не потребують вирішення своїх проблем?
ВідповістиВидалити