суботу, 15 вересня 2012 р.

Гра була гідною фіналу

Фото автора.
«Маяк» (Зносичі) – «Колос» (Кричильськ) – 3:7 (0:1). 24 серпня 2012 р. Стадіон «Мрія», м. Сарни. 300 глядачів. Голи: Олександр Пархомчук, 49; Леонід Козяр, 51; Іван Козяр 55 (з пен.) – Віталій Корзюк, 32, 70; Віталій Брикса, 46, 47, 60, 90+3; Сергій Жданюк, 86. Судді: Олександр Мирко, Микола Антонюк, Олег Красько – усі з Сарн.
«Маяк» (Зносичі): Олексій Митрофанов, Ігор Остапчук, Олександр Пархомчук, Василь Панасюк, Віталій Вакулко, Віталій Вакулко Л., Іван Козяр, Леонід Козяр, Сергій Панасюк, Андрій Боротюк, Олексій Сівач. На заміну виходив Петро Гаврильчик. «Колос» (Кричильськ): Андрій Кардаш, Віталій Шепель, Вадим Іванов, Володимир Рудика, Андрій Токов, Максим Стахнюк, Юрій Сорока, Андрій Сорока, Віталій Корзюк, Віталій Брикса, Сергій Жданюк. На заміну виходили: Анатолій Харечко, Олександр Чичива, Іван Конько. Дорога до фіналу Кубка Сарненського району в обох команд була нелегкою. Особливо в зносицького «Маяка», коли на стадії 1/4 фіналу зуміли пройти грізного сарненського «Олімпа», якого тоді обіграли із рахунком 1:0. У півфінальних двох матчах зносицькі футболісти виявилися вищими класом за опонентів з великовербченської «Ниви». У першій грі на стадіоні у Великому Вербчому гості забили два сухих м’ячі. У матчі-відповіді «Маяк» ще раз підтвердив свою футбольну зверхність над великовербченським колективом, якого вдруге обіграв з рахунком 4:1, а стартували зносичани в 1/8 фіналу перемогою у Карпилівці над місцевим «Поліссям». Там був зафіксований рахунок 2:6 на користь гостей. Кричильським футболістам довелося добряче повозитися на півфінальній стадії з командою зі Стрільська. У першій грі на цьому етапі кричиляни поступились 2:1 на виїзді, а на домашньому стадіоні зуміли взяти реванш із таким самим рахунком в основний час, а в додатковій тридцятихвилинці в стрільського «Колоса» гра повністю розклеїлась, тому господарі цим вдало скористалися, відвантаживши у ворота суперників ще три м’ячі. На попередніх стадіях «Колос» (Кричильськ) у стартовій грі обіграв «Метеора» (Сарни), а далі прибрав зі свого шляху степанську «Горинь». З перших хвилин фінальної гри номінальні господарі – зносицький «Маяк» - почали штурмувати ворота кричильських футболістів фланговими рейдами, і це відразу принесло свої плоди. Віталій Вакулко з правого флангу вийшов на побачення з голкіпером кричилян, але удар вийшов невдалим і м’яч пролетів над поперечиною. Ці небезпечні випади кричильські футболісти взяли на озброєння й відразу ж перекрили кисень опонентам на флангах. У центрі поля шкіряна куля теж набагато довше стала затримуватись у ногах футболістів «Колоса». І вже на десятій хвилині першого тайму форвард кричилян Віталій Брикса міг відкрити рахунок, але його удар головою з гострого кута після рикошету «лизнув» лише перекладину й вийшов на кутовий. Під час розіграшу стандарту м’яч знову потрапив до Віталія Брикси, але й цього разу удар футболіста оминув рамку «Маяка». У середині першого тайму тотальна перевага в центрі поля кричильських спортсменів була очевидною. Тому паси з глибини поля в карний майданчик зносичан проходили, наче гарячий ніж крізь масло. Одною такою передачею й скористався Віталій Корзюк на 32 хвилині. Віталій Брикса філігранним пасом зумів вивести свого одноклубника на рандеву з голкіпером «Маяка». Форвард кричилян не схибив і відкрив лік забитим голам у цьому фіналі. Віталій Корзюк та Андрій Токов під кінець тайму не давали перепочити голкіперу зносицької команди, ще декілька міні-моментів мав Віталій Брикса, але їхні активні старання дивідендів не принесли. У перерві гарним виконанням українських народних пісень порадували численних уболівальників художні керівники Будинку дітей і молоді. Футболісти, насолодившись співом, почали віддячувати теж видовищем не гіршим за виступ сарненських артистів. У першій же атаці Віталій Брикса з лінії штрафного майданчика подвоїв рахунок. Не встигла секундна стрілка зробити повне коло, як той же форвард кричилян точно вистрілив із двадцяти двох метрів у лівий від воротаря кут. Рахунок став 3:0 на користь «Колоса». Здавалося б, справу зроблено. Комфортна різниця голів дозволяла кричильським спортсменам спокійно катати м’яча на своїй половині. Але Олександр Пархомчук красивим ударом з-за меж штрафного майданчика на 49 хвилині подарував зносичанам надію на подальшу результативну боротьбу. Відразу наче прокинулись від футбольного сну, беззаперечні лідери «Маяка» Іван та Леонід Козяри й закрутили карусель біля воріт «Колоса». Спантеличені такими діями кричильські захисники змушені були вибивати м’ячі в аут, а не розпочинати атаки. На 51 хвилині на простріл із лівого флангу вдало відгукнувся Леонід Козяр, який скоротив рахунок до мінімуму. Зносицькі футболісти пішли великими силами вперед, розуміючи, що прийшов час дотиснути суперника, який уже був на емоційному зламі. У штрафному майданчику під час чергової навали не за правилами зіграли оборонці «Колоса», тому центральний суддя відразу ж вказав на одинадцятиметрову позначку. Удар з «точки» чітко реалізував Іван Козяр і рахунок зустрічі став нічийним – 3:3. Розуміючи, що він зовсім не влаштовує кричильську команду, форварди «Колоса» знову взялися за свою безпосередню роботу – нагнітати небезпеку біля воріт суперника. Непоодинокі удари з різних позицій раз у раз завдали кричиляни в рамку воріт, намагаючись переломити хід поєдинку. На шістдесятій хвилині двобою Віталій Брикса таки домігся свого. В оточенні трьох захисників нападник кричилян зумів точно пробити в рамку воріт і вивести свою команду в роль фаворита. А через десять хвилин потому знову відзначився Віталій Корзюк. Під час виконання штрафного удару гравці «Маяка» намагались створити штучний офсайд, але не всі зносицькі гравці були готові до такої дії. Тому форвард кричилян, опинившись без опіки суперників, пробив із кількох метрів сильно і, головне, точно. Шостого м’яча з лівого флангу забив Сергій Жданюк на 86 хвилині, який стрімко ввірвався у штрафний майданчик суперника й поцілив у лівий від воротаря кут. Зносицькі футболісти, змирившись із такою футбольною долею, чекали на закінчення матчу, адже здійснити такий же спурт – відіграти гандикап у три м’ячі - не вистачало ні сил, ні рівноцінних замін, на відміну від суперника. Остаточну крапку в цьому протистоянні поставив той же таки Віталій Брикса, який оформив покер. А зносицьким футболістам після феєричної п’ятнадцятихвилинки в другому таймі, вочевидь, не вистачило сил до кінця гри. Після фінального матчу Сарненська районна федерація футболу спільно з уболівальниками та тренерами команд визначили кращих гравців в обох колективах. З «Маяка» грамоту та цінний подарунок вручили Ігорю Остапчуку, а в кричилян найкращим став Віталій Брикса. Команда-переможець отримала ще й перехідний кубок і спонсорську грошову винагороду від Івана Тотовицького. Нагороджували призера та володаря Кубка Сарненського району 2012 року голова райради Микола Драганчук і мер міста Сарни Сергій Євтушок. Микола Дорожко, тренер ФК «Колос» (Кричильськ): - Гра була гідною фіналу, але для нас, тренерів, це більше була гра нервів. За рахунку 3:0 хлопці трішки розслабились й отримали три голи у власні ворота. Потрібно було розпочинати все заново, але з цим завданням нам пощастило вправитись. Андрій Токов, гравець ФК «Колос» (Кричильськ): - У першому таймі повністю контролювали хід поєдинку, забили гол. На початку другого відзначились ще двічі, а потім не знаю, що з нами трапилось. Напевне, зіграв фактор недооцінки суперника, але забитими голами в подальшому виправили свої помилки. Світлана Панасюк, тренер ФК «Маяк» (Зносичі): - Нашій команді не вистачило азартності й гольового везіння. До того ж, за «Колос» грало декілька легіонерів, які за своєю майстерністю були класом вищими за наших, зносицьких, доморощених футболістів. Тому вони й вирішили хід поєдинку, на жаль, для нас. Але я вірю у свою команду і сподіваюсь, що наші хлопці привезуть у Зносичі ще не один такий трофей. Ігор Остапчук, гравець ФК «Маяк» (Зносичі): - Щоб привезти додому кубок, нам трішки забракло досвіду, а ще футбольна фортуна цього дня обрала не наші кольори. Дякую вболівальникам, які з трибун палко підтримували команду, а це для нас найголовніше. Василь ТИТЕЧКО.