- Внаслідок акту Молотова-Рібентропа 16 вересня 1939року в селі з"явились солдати в обмотках з червоною зіркою на пілотках,а в грудні місяці 1939 року село в складі Сарненського району ввійшло у новостворену Рівненську область..
- Перший Голова Немовицького сільвиконкому -поет з Катеринівки /родом з Черкаського села Сичівка,що біля містечка Христинівки / Клим Автономович Ткач, член КПЗУ, поет-революціонер, активний співробітник журналу "Вікна", відразу ж з приходом більшовиків, у 1939 році, під багнетами червоноармійців був, "демократично" обраний Головою сільвиконкомому.
- У своїх віршах він писав про нужденне життя поліщуків, вірив, що ...після грому засіяє Кремлівська зіронька ясна, І пісня вільна залунає, Розквітне вільності весна".
- Поет разом з Олексієм Савчиним були депутатами Народних Зборів у Львові./Архів народних зборів/ . Поет представляв місцеву владу, а Савчин Олексій був делегатом від громади.
- Народні Збори, що відбулися у Львові 26 жовтня 1939 р., прийняли низку декларацій, зокрема про встановлення у Західній Україні радянської влади і її входження до складу УРСР, про конфіскацію поміщицькиих земель, націоналізацію банків і великої промисловості. Ці документи легітимували нову владу у Західній Україні. Фактично Західна Україна виявилася включеною до складу СРСР з кінця вересня 1939 р., хоча відповідні акти були ухвалені Верховними Радами СРСР і УРСР лише наприкінці жовтня – першій половині листопада 1939 р. .
- Функціонування радянського режиму в Західній Україні до кінця 1939р. забезпечували тимчасові органи влади - воєводські, повітові, міські тимчасові управління і селянські комітети. Склад тимчасових управлінь ретельно підбирався і призначався. В обов’язковому порядку до них входили партійні керівники, політруки армії, працівники різних державних відомств, які направлялися у Західну Україну. Деякі посади були надані й місцевим активістам, що мало свідчити про те, що новоутворювані органи - це установи народного самоуправління. За своєю суттю і фукціями тимчасові органи мало чим відрізнялися від традиційних радянських органів влади.
Низовою ланкою органів тимчасових управлінь стали селянські комітети, які обиралися на зборах жителів села, а волосні - на зборах представників селян волості. Обрані селянські комітети затверджувалися тимчасовими управліннями, що дозволяло відсіяти небажані елементи."/Кондратюк С.К. Встановлення і функціонування радянського режиму в Західній Україні у 1939-1941 рр./Отож Немовицькими сільскими Головами у проміжку з 1939 року по теперішній час були:- У роки війни: 1939 – 1950 роки.
- Ткач К. А. 1939-1940 р.р.
- Васильчик М.В. 1941р. – початок 1942 року.
- Савчин О.С. 1942 - 1945 р.р. / з приходом німців/.
- Свирид С.М. 1945 – 1947 роки.
- Колядко Ф.Ф. 1947 – 1951 р.р.
- …. \\ ….. ? ? \\ ? ?
Післявоєнний період – по наш час:… Соломчук І., Гордієнко М., Пасічник М.-/ 2 каденції/, Онищук В- /2 каденці/ї і 31 жовтня 2010 р . обраний втретє…- У жовтні 1947 року у селі Немовичі було створено колгосп ”Радянська Україна”.
- В цей же час під страшенним тиском у с. Зносичі тільки одного дня в колгосп вступило 56 дворів, наступного дня надійшло ще 30 заяв. “Чим їхати у “висилку” до якогось там Сибіру, краще піти вдома у колгосп”-розраджували себе селяни.
- Головами колгоспу “Радянська Україна” були: Пацьола М.С., Лейсмар В., Добровольський М. Арс., Жакун П.І.,Гула В, Гнатюк Б.М., Кичан П.О., Мичка А.М.
/ Інформація надана Савчин Вірою Василівною і Пацьолою Віктором Євгенійовичем/.
Земляки, хто знає, будь ласка подайте більш точну хронологію каденції сільських і колгоспних Голів.
ВідповістиВидалитиНадійшов коментар від Віті.
ВідповістиВидалитиОнищук В. вперше обраний у 1968 році.
/ 7 каденція/.
Щось не сходиться... Виходить, що Онищук В. сільським Головою вже
тридцять років.