У жовтні минулого року вийшов Указ Президента, який передбачає перегляд зон радіоактивного забруднення, звичайно ж, у бік їхнього зменшення. Переглянути їх мають і в нашій області, більше половини території якої поки що вважається радіоактивно забрудненою. Мешкає тут приблизно третина усього населення Рівненщини. Нагадаємо, що мешканці забруднених територій мають статус потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС і користуються пільгами, які оплачує держава.
Однак Рівненська облрада просить також, щоб наукові заклади із радіаційного захисту розробили нову методику проведення дозиметричної паспортизації на заміну розроблених у 1996 та 1997 роках, які втратили чинність, та роз’яснили, яким чином переглядати зони. А головне — щоб з держбюджету виділили 1,2 мільйона гривень на проведення у цьому році дозиметричної паспортизації населених пунктів області.
— Заміри вмісту радіонуклідів у продуктах, які споживають мешканці північних районів області, а також накопичення їх в організмі людей, востаннє проводилися у 2006-2008 роках, — каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення облдержадміністрації Віктор Симонюк. — Їхні результати — неоднозначні, тому ми не можемо уже зараз погодитися з тим, що зони потрібно зменшити. Це означало б, що населені пункти 2-ї зони потрібно перевести у 3-тю, 3-ї — в 4-ту, а території 4-ї зони посиленого радіаційного контролю потрібно визнати чистими. Хоча керівництво держави вважає, що через 25 років від дня катастрофи ситуація у природі нормалізувалася, а отже, є підстави до перегляду, — каже п.Степанюк. — Однак грошей на ці заходи ніхто не виділяв.
Немає коментарів:
Дописати коментар